Nevidomá Terezka běžela s podporou naší Lenky

V sobotu 14. dubna se zástupci Rozběhej Litvínov vydali do Českých Budějovic na běžecký závod Česká pojišťovna RunTour. Kromě běhu tento seriál podporuje také charitu, z každého startovného je část věnována nadaci Leontinka, která pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením.

Na trať dlouhou 10 km se přihlásila také naše Lenka Longauerová z Janova, která ale místo osobního rekordu měla zcela jinou motivaci na této trati. Lenka se stala tzv. trasérem pro nevidomou Terezku. Holky se na startu nejprve seznámily a mohly vyrazit na společný běh, kdy Lenka Terezku po celou dobu vedla a navigovala, aby se bezpečně dostaly do cíle. To se podařilo a Terezka se do cíle dostala ve svém osobním rekordu. Oběma holkám gratulujeme a smekáme pomyslný klobouk!

Nutno podotknout, že Terezka ještě předtím běžela závod na 5 km, který také zvládla v osobním rekordu. Na této trati ji vedl známý český běžec na boso Tomáš Zahálka, který se k holkám přidal i na trati 10 km.

Dalším zástupcem RL byl Přemek Nigrin, který také v závodu aktualitzoval svá běžecká maxima.

Všem reprezentantům jménem Rozběhej Litvínov děkujeme za příkladnou ukázku toho, že i amatérský běh může pomáhat a spojovat lidi bez ohledu na věk, pohlaví, zaměstnání, bydliště nebo třeba tělesný handicap.

Terezka na závěr od zástupců RL dostala ještě dárkový balíček s našimi suvenýry.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *